Vyrų venų varikozė

Venų varikozė šiandien kamuoja daugelį, ypač nesuvokiant, ar tai moteris, ar vyras. Taip, stiprioji lytis taip pat kenčia nuo venų varikozės. Be to, Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kas ketvirtas vyresnis nei keturiasdešimties metų vyras kenčia nuo apatinių galūnių venų ligų. Šiandien venų varikozė, kaip, beje, ir kai kurios kitos ligos, sparčiai jaunėja – kartais net paaugliai prabyla apie skausmą ir sunkumą kojose. Be to, liga pasireiškia daug didesnėmis komplikacijomis nei moterims. Kodėl? Skaityk.

kojų mėšlungis su venų varikoze

Ši klastinga varikozė

Venų varikozė yra lėtinė liga, kuri dažnai yra paveldima. „Darbas ant kojų", rūkymas, alkoholis, ilgos valandos prie vairo ir kompiuterio, svorių kilnojimas, netinkama mityba ir kiti veiksniai lemia venų sienelių apkrovos padidėjimą. Ir kuo anksčiau kreipsitės pagalbos, tuo geresnis bus gydymo poveikis. Bet juk, kaip dažnai nutinka: vyrai nėra linkę skirti pakankamai dėmesio savo sveikatai apskritai, o ypač kojoms. Nors ponios visada išrankios, kaip atrodo jų kojos, o pajutusios pirmuosius artėjančios ligos požymius, kreipiasi į flebologą. Vyrai neteikia didelės reikšmės žvaigždutėms ir indams, tačiau liga progresuoja.

Venų varikozė neatsitiktinai vadinama klastinga. Ankstyvosiose stadijose, kai naudojant nechirurginius metodus pavyksta išgyti, venų varikozė pasireiškia tik išoriniais kosmetiniais defektais – kojose nėra skausmų, patinimų ir švino sunkumo. Žinoma, vyrai į tai nekreipia dėmesio.

Liga pažeidžia didelius kraujagysles, netrukus ateis giliųjų venų eilė. Ir gerai, jei šiame etape pacientas pasirodo pas gydytoją. Tada bus galima išvengti ligos finalo, kuris neišvengiamai atsiranda nesant laiku gydymo - tai tromboflebitas, trofinės opos, giliųjų venų trombozė. Tačiau tikėtina, kad gydytojų verdiktas bus nemalonus – operacija. Bet to buvo galima išvengti. . .

Idealu, kai gydymas pradedamas pradinėse ligos stadijose. Dažniausiai taikomi nechirurginiai metodai (įvairūs skleroterapijos variantai), tačiau kai kuriais atvejais tenka griebtis ir chirurginio gydymo. Kalbant apie vyrus, maždaug pusė pacientų yra operuojami. Ir viskas dėl nedėmesingumo savo sveikatai: pavėluotas gydymas, pažengusios ligos formos, venų varikozės komplikacijos.

Kiekvienas vyras turėtų prisiminti, kad skausmas, tinimas, nuolatinis nuovargio ir sunkumo jausmas kojose yra pirmasis varpas, kurio niekada nereikėtų ignoruoti. Flebologai primygtinai rekomenduoja: atsiradus pirmųjų venų varikozei, kreipkitės į gydytoją. Tik specialistas gali teisingai diagnozuoti net ankstyvose ligos stadijose. Ultragarsinis tyrimas – doplerografija – trunka ne ilgiau kaip trisdešimt minučių ir nesukelia absoliučiai jokio diskomforto. Jei to nepakanka, gydytojas atliks dvipusį skenavimą – tai padės nustatyti pažeidimo mastą ir nustatyti racionalią gydymo taktiką. Ankstyva vyrų varikozinių venų diagnozė gali užkirsti kelią giliųjų kraujagyslių pažeidimams ir išvengti chirurginės intervencijos, apsiribojančia skleroterapija.

Naudojimo instrukcijos:

  • Stenkitės didžiąją dalį namų darbų atlikti sėdėdami.
  • Po ištiestomis kojomis 15-20 minučių pailsėkite su pagalve ar atrama.
  • Nepiktnaudžiaukite karštomis voniomis, voniomis ir saunomis
  • Pamerkite kojas vėsiame vandenyje. Švelnia srove iš žarnos ar dušo „eikite" pirmiausia nuo kojų pirštų iki kulnų, tada blauzdos raumenimis iki kelio ertmės ir galiausiai kiekvienos kojos priekinėje pusėje pakaitomis nuo pirštų išilgai pėdos iki kulnų. kelio
  • Neavėkite siaurų aptemptų batų: tokia įranga išspaudžia kojų venas ir sutrikdo kraujotaką
  • Poza sukryžiuotomis kojomis, užmetus vieną ant kitos, sutrikdo kraujotaką ant viršaus esančios kojos poplitealinėje duobėje ir kitos šlaunies priekiniame paviršiuje.
  • Neleiskite kojoms nutirpti, kai sėdite. Dažniau juos judinkite: šnekučiuokitės, pasitempkite, patraukite į šonus, atidarykite ir uždarykite kelius, pasukite pėdas pagal laikrodžio rodyklę ir prieš ją bent 15-20 kartų.
  • Kas pusvalandį išlipkite iš kėdės, kad pasivaikščiotumėte po kambarį, atliktumėte kojų pratimus arba pakiltumėte porą aukštų laiptais.
  • Į filmą panašus amerikiečių įprotis sėdėti kojas ant stalo yra itin naudingas. Jei galite sau tai leisti, naudokite šią pozą dažniau.

– Kamuojami kojų skausmų ir tinimų, daugelis vyrų gėdijasi savo būklės ir ištveria „iki paskutiniųjų", nesikreipdami į gydytoją. Dėl to pas flebologus kreipiasi pacientai, kuriems atlikti konservatyvų gydymą jau per vėlu, o kartais tenka apsispręsti ir dėl operacijos.