Venų varikozės gydymas lazeriu – kas tai yra, etapai, profilaktika

venų šalinimas lazeriu

Apatinių galūnių venų varikozė yra patologija, kuriai būdingas venų išsiplėtimas, mazgų susidarymas. Tai viena iš labai dažnų ligų. Nepaisant to, kad venų varikozės gydymo metodai mūsų laikais aktyviai vystomi, šia liga sergančių žmonių skaičiaus augimas kelia nerimą.

Padaugėjo apsilankymų klinikose su šia patologija dėl to, kad daugelis žmonių turi netinkamą mitybą (aistra greitam maistui su greitais angliavandeniais ir nedideliu kiekiu augalinių skaidulų), yra problemų su hormonais dėl skydliaukės sutrikimo. , antinksčių liaukos nepalankių aplinkos sąlygų fone.

sveikos ir sergančios venos

Taip pat labai dažnaivenų varikozė atsiranda nėštumo metu, asmenims, kurie dėl profesijos specifikos priversti nuolat stovėti (rizikos grupė – kirpėjai, pardavėjai).

Moterims venų varikozė gali išsivystyti esant joms neįprastoms jėgos apkrovoms sportuojant: pavyzdžiui, keliant štangą.

Kovos su venų varikoze geriau neatidėlioti. O vienas progresyviausių gydymo būdų – venų gydymas lazeriu lazeriu.

Venų gydymas lazeriu. Kas tai yra?

Venų gydymas lazeriu yra minimaliai invazinis gydymo metodas. Jis veiksmingas kovojant su išsiplėtusiomis venomis, trofinėmis opomis ant kojų.

Gydydami venas lazeriu, šiuolaikiniai chirurgai, kaip taisyklė, reiškiaendoveninė (endovasalinė) lazerinė koaguliacija arba obliteracija (EVLK, EVLO), abliacija. Iš esmės koaguliacija, obliteracija, abliacija medicinos praktikoje yra vienas ir tas pats. Specialios aparatūros pagalba pašalinamas kraujo refliuksas perforuojančiose (tai yra jungiančiose paviršines ir giliąsias kraujagysles) ir paviršinėse venose, o vėliau fiziškai dėl šiluminės energijos venomis išleidžiamas kraujas.

Terminologiniai aspektai!

Jei atsigręžtume į terminus, žodis „obliteracija" reiškia uždarymą, „abliacija" – sunaikinimą, „koaguliacija" – koaguliaciją. T. ytai skirtingos komplekso dalys, kurios apjungia procesus, vykstančius su sergančiomis venomis gydymo metu.

Tačiau praktikoje išėjo taip: chirurgui dirbant lazeriu, procedūra dažnai vadinama „koaguliacija", o gydant venas radijo dažniu dažnai vartojami terminai „obliteracija", „abliacija". Šiuo atveju vietoj lazerio naudojama įranga su radijo dažnių generatoriumi. Tačiau kiekvienai iš šių terminų nėra jokio aiškaus „susiejimo" su lazeriu ar radijo dažnio įranga. Todėl pacientai, planuojantys venų gydymą lazeriu skirtingose klinikose, gali susidurti su skirtingais procedūros pavadinimais.

 • Endoveninė lazerinė koaguliacija (EVLK).
 • Endovazalinė lazerinė abliacija (EVLA).
 • Endoveninė lazerinė terminė abliacija.
 • Šiluminė abliacija lazeriu.

Venų šalinimo lazeriu mechanizmas

Lazeris veikia iš vidaus per venos spindį. Procedūros esmė yra sukurti visiškai kontroliuojamą sienos degimą. Jis „užvirinamas", „užsandarinamas", tada prasideda rezorbcija, t. y. venų šalinimo procesas yra švelnus.

venų šalinimo lazeriu mechanizmas

EVLT gali būti naudojamas vienas arba sudėtingose operacijosekartu su skleroterapija arba miniflebektomija.

Pirmuoju atveju dalis venų „tiksliai užsandarinama, dalis suklijuojama specialiu preparatu, antruoju, be sandarinimo, dalis venų iš karto išvedama kabliuku ir pavyksta.

Venų šalinimas lazeriu padeda išgelbėti pacientą nuo venų sąstingio, trofinių sutrikimų, edemos.

Lazerio naudojimo mechanizmas pagrįstas tuo, kad tikslingai ir efektyviai veikiant venų sienelę aplinkiniai audiniai praktiškai neįkaista.

Tai suteikia pacientams šiuos privalumus:

 • Operacija gali būti atliekama ambulatoriškai, buvimas ligoninėje nereikalingas (išskyrus tuos atvejus, kai patologija labai išsivysčiusi ir papildomai reikia griebtis mikroflebektomijos), nesunku išsiversti be pjūvių, chirurginės intervencijos nereikia susiuvimas.
 • Galite greitai grįžti prie įprasto gyvenimo būdo.
 • Yra nemažai kontraindikacijų (apie jas kalbėsime toliau).

Kokias venas galima pašalinti lazeriu?

Deja, ne visas venas galima pašalinti lazeriu. Pažengusiais etapais ir turint tam tikras anatomines ypatybes, naudojama konservatyvi chirurgija (su skalpeliu).

Tačiau kokias venas galima operuoti lazeriu?

Svarbu atkreipti dėmesį į venos eigos ypatumus.Lazeriu pašalinamos tik venos tiesine eiga. Jei anatomiškai kraujagyslė yra labai vingiuota, sunku nuspėti, kaip praeis lazerio spindulys, o pagrindinės sąlygos sėkmingam procedūros įgyvendinimui – dirbtinio nudegimo srities perėmimui – nebus įmanoma.

Kalbant apie venų tipą, kuris gerai reaguoja į gydymą lazeriuJie apima:

 • Didžiosios juosmens venos.
 • Maža paakių vena.
 • Papildomos juosmens venos, esančios ne mažiau kaip 5 mm gylyje nuo odos paviršiaus;
 • Nekompetentingos perforuojančios venos (t. y. venos su ryškiu venų nutekėjimo sutrikimu, dažniausiai kojų venos).

EVLT indikacijos ir kontraindikacijos

EVLK indikacijos ir kontraindikacijos

Vienintelė EVLK indikacija yra venų varikozė. Taip pat vienintelis atviros trofinės opos chirurginio gydymo metodas yra EVLT.

Kas būdinga 1-4 stadijos venų varikozei?

 1. Venų išsiplėtimas.
 2. Venų apsigimimai (arterioveniniai apsigimimai). Fistulės, patologinės fistulės tarp venų ir arterijų. Jie gali būti nematomi akiai ir aptikti tik mikroskopiniu tyrimu. Derinkite tiesiogines venų ir limfos problemas. Sukelti stiprų skausmą.

Kontraindikacijos

Deja, venų gydymui lazeriu yra kontraindikacijų:

 • Išeminės apraiškos kojoseperiferinių arterijų obliteruojančių ligų (lėtinės išemijos) ir ūminės apatinių galūnių išemijos fone. Dažniausiai sergantiesiems ateroskleroze. Venų šalinimas lazeriu tokiu atveju gali būti neveiksmingas. Taip yra dėl to, kad po gydymo kompresijos poreikio neišvengsite, o būtent išemijos fone – tai yra rimtas pavojus pastarosios progresavimui.
 • Laktacija. Rizika yra susijusi su tuo, kad žindymo laikotarpiu moterims padidėja hormonų gamyba. Specialistai rekomenduoja palaukti, kol bus nutrauktas žindymas ir tik tada griebtis gydymo lazeriu.
 • Nėštumas.
 • Onkologinės ligos.
 • Bet kokia patologija ūminėje stadijoje. Kiek konkretus paūmėjimas yra labai svarbus konkrečiu atveju, gydytojas nustato atsižvelgdamas į ligą ir individualias paciento savybes.
 • arterijų užsikimšimaskraujo krešulių.
 • Nekilnojamas turtas ir negalėjimas išlaikyti aktyvaus įvaizdžiopaciento gyvenimas po operacijos.
 • Uždegiminis procesas būsimos operacijos srityjeintervencijos (išskyrus lėtines trofines opas). Uždegimas gali sukelti infekcijos plitimą operacijos metu, o vėliau – sepsį.

Endoveninės lazerinės koaguliacijos etapai

1 etapas. Gydytojo apžiūra, konsultacija

Svarbu, kad juos atliktų ne tik chirurgas, betkvalifikuotas kraujagyslių chirurgijos specialistas, flebologas. Flebologas geriausiai išmano apatinių galūnių anatomijos ypatumus, venų nutekėjimo fiziologiją, venų transformacijos patogenezę, vožtuvų būklės ypatumus įvairiais varikozės etapais.

Flebologai yra tikslingai mokomi kovos su patologiniu refliuksu venose. Šie gydytojai yra kompetentingiausi priimti sprendimus, susijusius su kraujagyslių apsigimimų priežiūra.Flebologai, ne tik „bendrieji" chirurgaiJie taip pat pateiks išsamiausias rekomendacijas dėl atkūrimo.

2 etapas. Diagnostika. Analizės ir funkcinis tyrimas

Ką apima priešoperacinis tyrimas?

 • Funkciniai bandymai. Jie būna kelių tipų: perforuojančių venų nepakankamumui, vožtuvų nepakankamumui nustatyti, būklės analizei, giliųjų venų praeinamumui.
 • Kraujo tyrimas. Svarbus hematologinis ištyrimas, bendrieji ir biocheminiai kraujo tyrimai (detalūs) Gydytojas ypatingą dėmesį skiria šiems aspektams: ar pagal analizės rezultatus pacientui yra latentinių uždegiminių procesų, koks gliukozės kiekis, (tai ypač svarbu venų varikozė su trofinėmis opomis, nes padidėjęs cukraus kiekis provokuoja jų infekcijos progresavimą), D-dimero lygis (šis rodiklis tiesiogiai susijęs su kraujo krešulių susidarymo rizikos vertinimu), APTT – tromboplastino laikas (nepaisant to, kad mes kalbame apie minimaliai invazinę intervenciją, kai manipuliuojant venomis šis rodiklis yra svarbus chirurgui). Kaip ir prieš kitas venų chirurgines intervencijas, nustatomas Rh faktorius ir kraujo grupė, atliekamas ŽIV tyrimas, RW (sifilio), HBs (hepatitas B), HCV (hepatitas C) tyrimai.
 • Bendra šlapimo analizė. Svarbu pašalinti paslėptas patologijas, kurios gali neigiamai paveikti bendrą rezultatą.
 • Elektrokardiograma. Jei reikia, širdies ultragarsas. Deja, jei žmogus turi problemų su kojų venomis, dažnai neveikia širdis. Visa tai yra širdies ir kraujagyslių sistemos dalis. Todėl įvertinti širdies būklę gydytojui yra be galo svarbu.
 • Moterims - ginekologo apžiūra. Kai kuriais atvejais tarpvietės, vulvos ir išsiplėtusių venų varikozė išsivysto esant dubens organų gausybės venų sindromui.
 • Venų ir arterijų ultragarsas(su dupleksu) Vienas iš pagrindinių tyrimų, kurio rezultatai naudojami gydant. Gydytojui svarbi venų, arterijų sandara, skersmuo, kraujotakos greitis. Ir gydymo režimas, ir reabilitacijos schema priklauso nuo ultragarso vaizdo. Tai yra išsamus kraujagyslių ir arterijų vaizdas, padedantis sudaryti kompetentingą priemonių rinkinį, kad būtų išvengta konkretaus paciento rizikos.

Kadangi sergantieji venų varikoze dažnai turi gretutinių ligų, dažnai papildomai skiriama pilvo ertmės ir dubens organų ultragarsinė diagnostika.

3 etapas. Pasiruošimas dieną prieš operaciją ir operacijos dieną

 1. Kojų depiliacija dieną prieš.
 2. Dieną prieš operaciją pacientas gali valgytilengvi pusryčiai. Jei žmogus vartoja kokių nors vaistų, jie, kaip taisyklė, neatšaukiami. Tačiau šį aspektą svarbu suderinti su gydytoju. Ypač jei šalutinis vaisto poveikis yra kraujavimas.
 3. Pasiimk su savimi į klinikąkompresinės kojinės.
 4. Venų žymėjimas. Venai pažymėti naudojamas specialus chirurginis žymeklis. Sudėtyje yra gencijonų dažų, greitai džiūsta. Dauguma chirurgijoje naudojamų žymenų turi baktericidinių savybių. Nubrėžiama visa venos projekcija. Žymėjimas atliekamas kontroliuojant ultragarsu. Perforavimo atstatymo rezultatas priklauso nuo to, kaip profesionaliai atliktas žymėjimas. Be to, ženklinimo profesionalumas turi įtakos estetikai. Didžiausias dėmesys skiriamas ne tik medicininiams, bet ir kosmetiniams rezultatams. Svarbu, kad manipuliacijos būtų atliekamos griežtai defektinių, patologiškai paveiktų kraujagyslių lokalizacijos srityje.
 5. Tumescentinė anestezija. Naudojamas šaltas vietinis anestetikas. Šalia venos susidaro anestezijos „mova".
 6. Punkcija.
 7. Šviesos kreiptuvo įvedimas į veną.
 8. EVLO tiesiogiai. Gydytojas įjungia įrangą ir įjungia šviesos kreiptuvą. Įjungiama lazerio spinduliuotė, o šviesos kreiptuvas nukreipiamas išilgai venos.
 9. Suspaudimo kūrimas. Po procedūros uždedamas kompresinis tvarstis (ant venos tvirtinami specialūs voleliai, ant kojos užmaunamos kompresinės kojinės).

Jei atliekamas tik pašalinimas lazeriu, visos manipuliacijos trunka apie 40 minučių.

Jei gydymas lazeriu derinamas su miniflebektomija, gydymo laikas pailgėja: kai kurios trumpos venų atkarpos pašalinamos per ploną punkciją. Gydymo lazeriu derinys su mikroflebektomija yra puiki galimybė pasiekti puikių estetinių rezultatų esant labai didelėms varikozinėms venoms.

Jei svarbu gydymą lazeriu papildyti skleroterapija, į daugybę venų suleidžiamas specialus vaistas. Šis chirurginių metodų derinys aktualus esant telangiektazijoms (ryškus mažų kraujagyslių išsiplėtimas), retikulinėms venų varikozėms („kraujagyslių tinklas").

4 etapas. Atkuriamoji

Pagrindinis dalykas šiame etape yra kompresinių kojinių dėvėjimas, atkryčių prevencija.

Prieš planuojant gydymą lazeriu, svarbu susipažinti su galimomis komplikacijomis.

Komplikacijos

Yra kosmetinių ir globalesnių.

venų varikozės komplikacijos

Nedidelės komplikacijos

 • Skausmas. Nemažai pacientų skausmo nejaučia iš karto po procedūros, bet po 5-6 dienųskausmas 5-6 dieną po medicininių manipuliacijų. Paprastai tai atsitinka tais atvejais, kai pacientai nepaiso fizinio aktyvumo taisyklių ir nedelsdami pereina prie aktyvaus gyvenimo būdo arba kitų patologijų fone.
 • Antspaudai.Gali susidaryti „lituotos" venos intakų srityje. Antspaudai yra neestetiški ir sukelia psichologinį diskomfortą, tačiau jei nedelsdami perimsite plombų valdymą,per pusantro mėnesio problemą lengva išspręsti. Norėdami tai padaryti, gydytojai koreguoja suspaudimo schemą šioje zonoje. Su tinkamai parinktomis kompresinėmis kojinėmis plombos ištirpsta.
 • Pigmentacija.Atsiranda venos rezorbcijos metu. Problema pasireiškia ne visiems pacientams, bet tik tada, kai vena yra arti odos. Specialus gydymas šiuo atveju nereikalingas.Po kurio laiko oda daugeliu atvejų atgauna natūralų atspalvį.. Jei taip neatsitiks, pigmentacija pašalinama kosmetiniais metodais. Pakankamai didelės pigmentacijos sritys gali atsirasti pacientams, turintiems antspaudų išilgai „lituotos venos". Tokiu atveju jie gali tapti hiperpigmentacijos „provokatoriais".
 • Sumažėjęs kojų mobilumas.„Stygos jausmo" atsiradimas. Skausmo nėra, bet ištiesus koją atrodo, kad prie jos buvo pririšta virvelė, virvė ir tai trukdo atlikti įprastus veiksmus įprastu „režimu".Praėjus kelioms savaitėms po lazerio koaguliacijos, diskomforto jausmas išnykstasavarankiškai.
 • Edema. Dažniau – čiurnoje, blauzdoje. Problema, kaip ir tarpiklių atveju, efektyviai išsprendžiama pakoregavus kompresinių kojinių dėvėjimo modelį ir jas pakeičiant.
 • Poodiniai kraujavimai (hematomos).Jei naudojate susigeriančius gelius, mėlynes galite pamiršti po poros savaičių.

Didelės komplikacijos

 • Uždegiminiai procesai audiniuose.Sunkiais atvejais gali prireikti vaistų terapijos. Tačiau dažniau problema išsprendžiama pakeitus kompresinių kojinių dėvėjimo modelį.
 • Intakų flebitas.Kojose yra didelė įtampa. Oda labai parausta (dažniausiai dryžuota). Odos temperatūra pakyla lokaliai. Flebitas -reta minimaliai invazinių procedūrų komplikacija, bet jei deklaravo, rekomenduojama ultragarsinė doplerografija, angioskanavimas, kraujo tyrimai. Remdamasis šiais rezultatais, gydytojas nusprendžia, kokius vaistus pacientui skirti (priešuždegiminius, kraują skystinančius), ar reikalinga fizioterapija, ar kompresinį drabužį pakeisti aptemptu, ar mažiau laisvu. Viskas nulemta kompleksiškai, bet kartu ir gana individualiai.

Komplikacijų prevencija

Pacientams nurodoma dėvėti kompresines kojines. Paprastai geriausią efektą suteikia dvi poros trikotažo. Patys aptempti – iš karto po procedūros, o trikotažas – su mažesniu spaudimu, kad išlaikytų gydymo efektą.

venų varikozės prevencija

Svarbu, kad renkantis kompresines kojines būtų atsižvelgiama ne tik į prekės ženklo žinomumą, bet ir būtų laikomasi dviejų sąlygų:

Kompresinės kojinės turi atitikti RAL standartą. Šiuo atveju gaminiai yra kruopščiai analizuojami ir įvertinami suspaudimo lygiu, slėgio pasiskirstymu.

Optimalaus suspaudimo lygio įvertinimą turėtų atlikti tik gydytojas. Savarankiškas kompresinių kojinių pasirinkimas ir vienokio ar kitokio kompresinio lygio paskyrimas yra didžiulė klaida, kupina skausmo ir sandarumo. Įsivertindamas pacientas dažnai remiasi subjektyviais pojūčiais (vienos kojinės labiau aptemptos, kitos – mažiau aptemptos). Bet tik gydytojas gali objektyviai įvertinti, koks anatominis pjūvis ir koks suspaudimas yra optimalus konkrečiam pacientui.

Jei darbas yra dinamiškas arba statiškas, bet turite dirbti tik stovėdami,po venų koaguliacijos svarbu vengti didelių apkrovų, dažnai keičia kojų padėtį per dieną.

Pataisos skiriamos už kūno rengybą ir sportą. Geriausias pratimų tipas yra plaukimas ir vaikščiojimas. Naudinga pakaitomis vaikščioti ant kulnų ir kojų pirštų.

Tačiau tempimas yra tai, kas pirmą kartą po procedūros gali padaryti daugiausiai žalos. Taip pat verta susilaikyti nuo šokinėjimo, bėgimo – ypač su pagreičiu, pratimų su hanteliais.